Czym grozi sojusz Rothschildów z Rockefellerami?


Słynne dynastie finansowe uzgodniły połączenie niektórych ze swoich aktywów poinformował Financial Times. Inicjatorami sensacyjnego połączenia byli patriarchowie obu rodów, David Rockefeller, który w czerwcu skończy 97 lat oraz 76 letni lord Jacob Rothschild. Tajne negocjacje trwały ponoć od dwóch lat.

Dla wielu fuzja była zaskoczeniem. Do tej pory sądzono, że klany te raczej ze sobą rywalizują niż współpracują. Taka koncentracja kapitału następująca w niepewnych czasach może dawać do myślenia, bo sugeruje, że zagrożenia dla rynków kapitałowych mogą być naprawdę poważne.

 Joint Venture, jakie zawarto będzie realizowane w ramach firmy RIT Capital Partners, której szefem i częściowym właścicielem jest lord Rothschild. Rockefeller Financial Services obejmie 37 procent akcji w przedsięwzięciu.

 Razem będą dysponowali aktywami przewyższającymi 37 miliardów dolarów. Są już plany zwiększenia inwestycji poprzez przejęcia kolejnych firm z branży. Nestor rodu Rockefellerów przy okazji transakcji powiedział, że zna lorda Rotshilda od pięciu dekad a powiązania między oboma rodzinami były zawsze silne.

 Potęga rodu Rothschildów opiera się o dochody, jakie rodzina żydowskich bankierów pochodząca z Niemiec uzyskała na skupowaniu obligacji państw w osiemnastym i dziewiętnastym stuleciu a Rockefellerowie zarobili większość fortuny dzięki firmie przetwórstwa olejowego Standard Oil, założonej pod koniec dziewiętnastego wieku, która praktycznie zmonopolizowała rynek przetwórstwa ropy naftowej w USA.

 Oba rody są często bohaterami rozmaitych teorii spiskowych. Rothschildowie są uważani za powiązanych z tajnymi stowarzyszeniami jak Zakon Iluminatów. Niektórzy uważają, że oba rody sprawują realną władzę nad finansowym światem co przekłada się na możliwość wpływania na politykę w skali lokalnej i globalnej. Gdy uzmysłowimy sobie, że Rothschildowie praktycznie sfinansowali kampanię Wielkie Brytanii przeciwko Napoleonowi to spiskowość niektórych współczesnych teorii na temat obu rodów można poddawać w wątpliwość.

 Źródło: Zmiany na Ziemi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: