Rosjanie boją się kolejnych zamieszek na Euro 2012


Rosjanie boją się powtórki z 12 czerwca. „Gol politykom” pod takim tytułem „Rossijskaja Gazieta” próbuje dociec, kto w Polsce wznieca antyrosyjskie nastroje.

Tekst, który ukazał się na stronach internetowych rządowej gazety, jest tylko fragmentem publikacji przygotowanych na ten temat. Całość ma się ukazać się w piątkowym wydaniu.

Dziennik zwraca uwagę, że część rosyjskich kibiców boi się powtórki z 12 czerwca. Rosjanie chowają: flagi, koszulki i czapeczki swojej reprezentacji. Nie chcą ponownie narazić się na ataki fanatycznych chuliganów.

„To rezultat retoryki ultraprawicowej opozycji i utrzymującej z nią kontakty partii Prawo i Sprawiedliwość – twierdzi „Rossijskaja Gazieta”. Dziennik dodaje, że -„w tej wspólnocie nie tylko miesza się sport z polityką, ale również wykorzystuje się duże imprezy sportowe dla osiągnięcia politycznych celów”.

„Rossijskaja Gazieta” zapewnia, że radykalne, antyrosyjskie nastroje to margines. -„Każdy kto chociaż raz był w Polsce wie, że przeciętni Polacy odnoszą się do Rosjan z sympatią” – przekonuje dziennik.

Źródło: Interia.pl Maciej Jastrzębski/Moskwa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: