Szantaż receptami?


Od 1 lipca lekarze będą wypisywać recepty tylko na leki pełnopłatne. Obradująca w Lidzbarku Warmińskim Naczelna Rada Lekarska wystosowała apel do lekarzy, w którym rekomenduje niepodpisywanie umów i wystawianie recept bez orzekania o stopniu odpłatności.

Tym samym podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko w tej sprawie, jeśli zapisy umów nie będą zmienione – poinformował IAR wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Romuald Krajewski. Podkreślił, że minister zdrowia dwa dni temu powiedział, iż te zapisy powinny być zmienione.

Chodzi o zawarte w umowach zapisy, które dotyczą karania lekarzy za błędne wypisanie recepty. Lekarze, którzy mają prywatne praktyki, powinni podpisać z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy dotyczące wystawiania recept do końca czerwca.

Wiceprezes Krajewski powiedział, że jeśli zapisy umów będą zmienione, to Prezydium Naczelnej Rady podejmie stosowne decyzje o zawieszeniu protestu. Dodał, że protest nie będzie odwołany, bo są jeszcze inne kwestie sporne wynikające z błędów w ustawie refundacyjnej.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: