Pierwsza letnia fala upałów nad Polską


Już jutro do Polski zawitają upały. Należy się spodziewać wysokiej temperatury praktycznie na terenie całego kraju, ale szczególnie na południu Polski.

Meteorolodzy przewidują, że już jutro we Wrocławiu będzie 31 stopni Celsjusza. W pozostałych polskich miastach temperatura będzie w okolicy 30 stopni. Szczególnie ciepło zapowiada się weekend. Według serwisu accuweather.com w Polsce południowej będzie nawet 35 stopni Celsjusza. Byłyby to największe upały w czerwcu od 2000 roku.

Wysoka temperatura to kłopoty dla sercowców. Dla własnego dobra lepiej przebywać w chłodzie, najlepiej w klimatyzowanym pomieszczeniu. W trakcie trwania wysokich temperatur ważne jest też uzupełnianie płynów, zaleca się, aby były słodzone, ponieważ picie wody grozi narażeniem serca na potrzebę pompowania potu a słodkie napoje są trawione.

Upały mają potrwać kilka dni a ze względu na wysoką temperaturę praktycznie codziennie grozić nam będą potężne burze konwekcyjne. W ich trakcie nie wyklucza się opadów dużego gradu oraz porywów wiatru.

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: