Trwa zmasowany atak hakerów na banki


Aż 60 milionów euro padło łupem cyberprzestępców, w wyniku zmasowanego ataku hakerskiego na ponad 60 firm na całym świecie – informuje onet w ślad za Sky News.

Według specjalistycznego raportu firm zajmujących się bezpieczeństwem internetowym, McAfee i Guardian Analytics, 60 firm padło ofiarami specjalistycznego ataku hakerskiego. Celem ataków były wielkie międzynarodowe banki, banki lokalne i inne instytucje finansowe. Oszuści dobierali się do pieniędzy na kontach bankowych,  z których można wypłacać o wiele większe kwoty niż normalnie i przelewali z nich duże sumy.

Jak ustalili eksperci, hakerzy włamywali się na serwery banków i tam instalowali automatyczne oprogramowanie. Atakowali serwery zarówno komercyjnych firm, jak i prywatnych osób. Po czym pieniądze były przesyłane na tajne konta. Łupem cyberprzestępców padły instytucje w Wielkiej Brytanii, w Ameryce Północnej i Południowej. Gdyby ataki były skuteczne w każdym przypadku, to oszuści mogliby ukraść nawet 2 miliardy euro. Serwery, z których dokonuje się ataków w większości znajdują się w Rosji.

 

Źródło: onet

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: