Obsługa poselskich tabletów pochłania fortunę


Dokładnie 441 tys. zł będzie kosztowało „zarządzanie” iPadami, w które wyposażono wszystkich posłów.

Jak wynika z informacji RMF FM, okazało się, że nowoczesnymi tabletami, w które wyposażono posłów, trzeba zarządzać i aktualizować ich oprogramowanie. W drodze przetargu wybrano firmę, która za tę usługę zgarnie 441 tys. zł.

Zarządzanie tabletami ogranicza się w praktyce do aktualizacji oprogramowania i udostępnienia posłom nowych wersji aplikacji, z których aktualnie korzystają. Każdy użytkownik tableta zdaje sobie sprawę, że tego typu czynności są banalnie proste i zajmują maksymalnie kilkanaście sekund i wymagają kilku dotknięć ekranu.

Posłowie jednak będą korzystali z usług profesjonalistów, którzy za nich będą dokonywali wszelkich aktualizacji, będą usuwali zbędne oprogramowanie, gdy pamięć iPada zostanie zapełniona, a w przypadku, gdy tablet zostanie zgubiony, będą blokowali urządzenie. Ponadto rozważana jest także zmiana operatora komórkowego i udostępnienie posłom większych pakietów internetowych, ponieważ dotychczas skarżyli się, że internet działa zbyt wolno. Choć wielu posłów ma problemy z opanowaniem podstawowych aplikacji na iPadzie, wielu parlamentarzystów znalazło doskonałe zastosowanie dla nowych urządzeń. Jedni w czasie obrad i głosowań grali w gry, inni natomiast przeglądali setki stron internetowych (nawet tych tylko dla dorosłych).

Na zakup 500 tabletów Kancelaria Sejmu wydała 1,5 mln zł. Ostatnio dokupiono jeszcze dodatkowo 80 nowych iPadów.

Opracowanie: pł
Na podstawie: RMF FM
Źródło: Niezależna.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: