Petycja w sprawie ustawy o związkach partnerskich


Do tej pory polskie prawo ślepo ignorowało związki milionów kochających się Polaków. Taki system prawny jest nie tylko niesprawiedliwy, ale również niezgodny z zasadami demokracji. Możemy tę sytuację zmienić w przyszłym tygodniu: polscy posłowie mogliby wreszcie sprawić, że tysiące zakochanych w sobie polskich par mogłoby stanąć na równi z resztą społeczeństwa i korzystać z prawa, które przysługuje nam wszystkim!

Choć trudno w to uwierzyć, polscy homoseksualiści, a także heteroseksualiści pozostający w związkach niemałżeńskich, nie mają prawa odwiedzać swojego partnera w szpitalu (nawet w przypadku poważnej choroby) czy wspólnie nabywać nieruchomości ponieważ polskie prawo nie uznaje ich miłości . Nowa ustawa może tę sytuację odmienić i na zawsze sprawić, że Polska będzie miejscem, gdzie obywatele cieszą się wolnością, która im przysługuje. Ale jeśli po raz kolejny nie zabierzemy w tej sprawie głosu, nowa ustawa zostanie najprawdopodobniej odrzucona — wesprzyjmy więc nowe propozycje!

Zostało nam już tylko kilka dni. Nowa ustawa zezwalałaby na związek dwojga kochających się ludzi i pozwalałaby parom tej samej płci wspierać się nawzajem i wspólnie budować swoją przyszłość. Podpisz teraz i przekonaj polskich posłów do opowiedzenia się za legalizacją związków partnerskich i związków zakochanych w sobie Polaków.

http://www.avaaz.org/pl/poland_all_love_is_equal/?bjGiFcb&v=16179

Sprostowanie Avaaz:

Uwaga: Portal ten zawierał wcześniej informacje o tym, że pary homoseksualne w Polsce nie były upoważnione do wspólnego posiadania domu lub odwiedzin swoich partnerów w szpitalach. Byly to nieprawdziwe informacje – w rzeczywistości, kwestie prawne związane są z brakiem uprawnień do podejmowania decyzji w sprawach wypadków medycznych, dostępu do dokumentacji medycznej oraz dyskryminacji w sprawach spadkowych. Strona ta została zaktualizowana, a niezgodności wyeliminowane.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: